Blog Wielotematyczny

To znane schronisko, w którym może zrelaksować się każdy miłośnik wędrowania

Kto planuje wejście na masyw Trzy Korony, ten bez wątpienia z wielką chęcią odpocznie na kilka chwil w tamtejszym schronisku turystycznym. To intrygujący obiekt, jaki może się szczycić zarówno interesującą formą, jak również wspaniałą przeszłością. Ze 100% pewnością to jeden z ważniejszych obiektów, jakimi mają możliwość pochwalić się współczesne Pieniny. Jest to znane a także niezwykle chętnie odwiedzane schronisko turystyczne, które to ma dużo uroku, a relaks w nim każdemu turyście sprawi wiele radości. Dlaczego ten obiekt jest bardzo chętnie odwiedzany przez ludzi, którzy wybierają się na wycieczki w Masyw Trzech Koron? Schronisko to jest ciekawym obiektem zabytkowym, który powstał na przełomie lat tysiąc dziewięćset dwadzieścia dziewięć/tysiąc dziewięćset trzydzieści. Co interesujące, pierwszym właścicielem tego obiektu była Komisja Turystyki Woj. Śląskiego, natomiast samo schronisko miało na początku pełnić funkcję budynku kolonijnego. Kilka pokoi w tym schronisku miało również Polskie Towarzystwo Tatrzańskie. W czasach wojny stare schronisko turystyczne stało się strażnicą niemiecką, zaś ze względu na bliskość granicy, funkcję przygranicznej strażnicy pełniło także po wojnie. W latach 60-tych powstał tu obiekt wypoczynkowy dla żołnierzy.

Zobacz koniecznie: Parking Okęcie – świetny parking przy lotnisku Chopina

Dzisiaj to często odwiedzane schronisko dla turystów, w którym ma możliwość wypocząć każdy miłośnik wędrowania. Schronisko turystyczne Trzy Korony może się również zarekomendować korzystną lokalizacją. Bliskie sąsiedztwo Wąwozu Szopczańskiego oraz szlak, jaki prowadzi stąd aż na Trzy Korony, to wielkie atrakcje dla turystów. Cudowne widoki na Dolinę Dunajca a dodatkowo Czerwony Klasztor to następne walory, z racji których budynek ten jest chętnie odwiedzany przez gości. To niezwykłe miejsce, w jakim mamy możliwość zarezerwować noclegi albo zebrać siły do dalszej, pieszej podróży po pobliskich górach. Tu właściwie każdy z nas szybko się przekona, że Pieniny to niesamowite góry, na terenie których właściwie każdy znajdzie dla siebie coś niezwykłego.

Ostatnio dodane

Polecam

Strony

Info

Strona wykorzystuje do działania pliki cookies. Korzystając ze strony zgadzasz się na ich wykorzystanie. Wszystkie ustawienia dotyczące plików cookies znajdziesz w opcjach Twojej przeglądarki internetowej.